www.testfreaks.com

Reviews, reviews, reviews...

Dummy.190587
7.6* out of 10

WET

Platform: Xbox 360®, PlayStation®3 ESRB Rating: Mature - Blood a Read more

Best Price at Amazon

Reviews and Problems with WET

Showing 1-3 of 3
Overall 8
8.0
Gameplay 8
7.5
Graphics 9
8.5
Sound 9
8.5

WET

Game Boyz
29 October 2009
  • Excerpt: While at E3 in Los Angeles this year a couple of us had a chance to head over to the Bethesda booth and check out WET. The stylish looking game showed some serious promise as the blending of gunplay, sword kills, and acrobatics certainly heightened my interest. A few months later, WET has arrived in stores and we were fortunate enough to give the PS3 version of the game a spin. Well, after some extended playtime with WET I have to say I am a little mixed.
  • Read full review

WET

ps.hrej.cz
11 July 2009
  • Conclusion: „WET je velmi osvěžujícím titulem pro rychlé odreagování u bezmyšlenkovité brutální akce. I přes jednoduchost žánru nabízí značnou míru originálních prvků a především vytříbený vizuální styl, díky kterýmu hra vybočuje ze stáje podobných šlamastik. Zahrajte a zapomeňte.
  • Read full review Translate to English
Overall 7
7.0

Expert Review

Recenze-her.cz
23 March 2009
  • Summary: "Akèní hra WET si mezi vámi jistì velmi rychle najde spoustu pøíznivcù. Hlavní hrdinkou je totiž dívka Ruby. Není to ale jen tak obyèejná dívka, je to pìknì nebezpeèná dívka. Živí se totiž jako nájemný vrah. Spolu s ní se tedy vrhnete na plnìní opravdu zajímavých úkolù, pøi kterých si užijete nejenom støílení, ale okusíte také množství akrobatických prvkù, které Ruby zvládá vážnì dobøe...
  • Read full review Translate to English