www.testfreaks.com

Reviews, reviews, reviews...

Microsoft Windows XP Home Edition
5.4 out of 10

Microsoft Windows XP Home Edition

Best Price at Amazon

Reviews and Problems with Microsoft Windows XP Home Edition

Showing 1-3 of 3

Review : Microsoft Windows XP Home

8Bitjoystick.com
2 June 2003
  • Conclusion: You know there is less controversial alternatives that might be better for you in the long run but the real world desire to be a part of a majority has it's distinct attractiveness. Windows XP : It is the best Microsoft OS out there and it is what all the popular kids are using.
  • Read full review

İşletim sistemleri arasında kullanılması kolay ve çok amaçlı olmasının yanı sıra oldukça şık bir yüze sahip olan Windows XP’nin ev kullanıcılarına yönelik olarak piyasada bulunan Home sürümü; resim, müzik ve video gibi dijital medya dosyalarının oynatılması ve hazırlanması için eksiksiz bir destek sunuyor.

chip.com.tr
2 June 2003
  • Conclusion: Windows 2000 gibi sorunsuz ve kararlı bir işletim sistemi arıyorsanız, ancak Windows 98 ya da ME’nin kolaylığından da vazgeçemiyorsanız, Windows XP Home Edition tam size göre.
  • Read full review Translate to English
Overall 9
9.0

Windows XP Professional

FZ
20 November 2001
  • Summary: Har du inte bott i en grotta de senaste månaderna vet du redan om det: Windows XP, uppföljaren till det enligt många bästa Microsoft-operativet någonsin (Windows 2000, alltså) är här, och många är vi som redan kör vad Microsoft kallar den största lanseringen sedan Windows 95.
  • Read full review Translate to English