www.testfreaks.com

Reviews, reviews, reviews...

Dummy.190587
5.5 out of 10

Microsoft Windows XP Home Edition

Best Price at Amazon

Reviews and Problems with Microsoft Windows XP Home Edition

Showing 1-3 of 3

Review : Microsoft Windows XP Home

8Bitjoystick.com
2 June 2003
  • Conclusion: You know there is less controversial alternatives that might be better for you in the long run but the real world desire to be a part of a majority has it's distinct attractiveness. Windows XP : It is the best Microsoft OS out there and it is what all the popular kids are using. You want to be popular don't you?
  • Read full review

İşletim sistemleri arasında kullanılması kolay ve çok amaçlı olmasının yanı sıra oldukça şık bir yüze sahip olan Windows XP’nin ev kullanıcılarına yönelik olarak piyasada bulunan Home sürümü; resim, müzik ve video gibi dijital medya dosyalarının oynatılması ve hazırlanması için eksiksiz bir destek sunuyor.

chip.com.tr
2 June 2003
  • Conclusion: Windows 2000 gibi sorunsuz ve kararlı bir işletim sistemi arıyorsanız, ancak Windows 98 ya da ME’nin kolaylığından da vazgeçemiyorsanız, Windows XP Home Edition tam size göre.
  • Read full review Translate to English
Overall 9
9.0

Windows XP Professional

FZ
20 November 2001
  • Summary: Har du inte bott i en grotta de senaste månaderna vet du redan om det: Windows XP, uppföljaren till det enligt många bästa Microsoft-operativet någonsin (Windows 2000, alltså) är här, och många är vi som redan kör vad Microsoft kallar den största lanseringen sedan Windows 95. Vi kan dock så här i efterhand konstatera att det nog var reklambudgeten som Microsoft pratade om...
  • Read full review Translate to English