www.testfreaks.com

Reviews, reviews, reviews...

Eltax-liberty-5plus.8846588
8.1* out of 10

Eltax Liberty 5+

Best Price at Amazon

Reviews and Problems with Eltax Liberty 5+

Showing 1-2 of 2
Overall 9
9.0
Value for money 10
10

User Review

Peros, Audio Stereo
17 March 2008
  • Summary: Moja opinia odnosi się do modeli starszych. Jestem posiadaczem właśnie takich kolumn. Zostały dość poważnie zmodyfikowane jednak wersja podstawowa nie była całkiem niezła, jak na kolumny za 800zł, ( za tyle mi się udało je kupić na allegro - prawie nówki, w sklepie 1600zl) Uszczelniona została komora głośnika, lekko dotłumiona przez naklejenie na ścianki materiału tłumiącego, wymiana okablowania na Audioquest GNC, teraz bodajrze jest to model Type 8 (miedz LGC), miałem...
  • Pros: Obudowa MDF, Dobre przetworniki Vify- jak na tę klasę kolumn, kolce w komplecie, możliwość biwiring'u
  • Cons: Oczywiście nieszczelna obudowa jak w większości seryjnych kolumn
  • Read full review Translate to English
Overall 8
8.0
Value for money 8
8.0

User Review

lete, Audio Stereo
17 March 2008
  • Summary: Kolumny posiadam od wielu lat, wiec znam je doskonale. Jest to wersja pierwsza Liberty 5+ (czarny MDF), ktore cechuja sie lepszym wykonaniem i lepszym brzmieniem, niz kolejne ich modyfikacje. Sa na tyle dobre, ze pomimo uplywu lat nie zdecydowalem sie na zakup innych (realna poprawa i nastepny krok to przedzial cenowy minimum od 4 tys. zl wzwyz). Nie maja dyskwalifikujacych wad i dlatego tak dlugo je posiadam.
  • Pros: Brzmieniowo bardzo wyrownane kolumny (odpowiednie proporcje basu, srednicy, tonow wysokich), dosyc dobra stereofonia i przestrzen. Konstrukcyjnie rowniez solidne - naprawde dobry MDF jak na te klase cenowa, podwojne okablowanie, kolce. Ogolnie sa bardzo ladne - mowimy oczywiscie o lepszej, pierwszej ich edycji (czarne).
  • Cons: Obudowy moglyby byc wyzsze o te 20-30cm, co poprawiloby otwartosc dzwieku, gdyz teraz moga sprawiac wrazenie grajacych nieco "z podlogi" - typowe dla tej wielkosci i tej klasy kolumn. Graja raczej ocieplonym i lagodnym dzwiekiem, a jednak czasem przydaloby sie im troche agresji (w tej cenie jest jednak i tak bardzo dobrze).
  • Read full review Translate to English